İtibarsızlara 2


Bugün de bir önceki yazımın konusuna, hani şu milli olan her şeyi itibarsızlaştırmaya çalışan itibarsızların vukuatlarını anlatmaya, devam edeceğim. Milli olan her şeyi itibarsızlaştırmaya çalışan itibarsızların itibarına mazhar olduğunu sanan, onların itibarını kazanmayı milletin itibarına tercih edenlerden, siyasetçilerden bahsedeceğim.

Siyasetçiler, bu itibarsızların itibarını kazandıklarını zannederler, oysa onlar, köşelerinden tahrik edip ‘’Biz ihtilalin olgunlaşmasını bekledik’’ yani bir başka ifadeyle ‘’Bu kadar memleket evladının ölmesi yetmez biraz daha ölmeli’’ dedirtip darbe yaptırırlar. Bu memleketin en okumuş kesimini cezaevlerine kapattırıp işkenceye maruz bırakır, idam ettirirler!

Peki, bu itibarsızların kaç tanesi vardı o darbecilerin cenazelerinde! Dünyanın en büyük imparatorluklarından biri olan Osmanlı İmparatorluğu’nun bakiyesi, bir başka ifade ile yangın yerinden kurtarılabilen en değerli parçası -O yangını çıkaranlar da aslında bu itibarsızların dedeleri değil miydi? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başbakanı oldukları halde kendilerini o makama getirenlerin itibarını kazanmayı bir kenara bırakıp bu itibarsızların itibarını kazanmaya talip olanlar da, netice de bu itibarsızların malikânesinin kapısında bir gece vakti pijama ile karşılanmanın ötesine gidemediler ne yazık ki!

Bir de bu itibarsızlar tehdit ederler!

Malikânenin kapısının önünde talimat almak ve aldığı o talimata uymak da yetmez bu itibarsızların tehdidinden kurtulmaya, “ Millet, şununla koalisyon kur sana bunun için yetki veriyorum.’’ dese de kurdurmaz bu itibarsızlar. Sadece konuyu daha iyi anlamanız için hatırlayalım: 1995 genel seçimleri yapılmış Refah Partisi %21.38 oy almış 158 milletvekili, Anavatan Partisi %24.01 115 milletvekili, Doğruyol Partisi %19.18 135 milletvekili, Demokratik Sol Parti 76 ve Cumhuriyet Halk Partisi 49 milletvekili çıkarmış. Millet, Refah Partisi- Anavatan Partisi hükümeti beklerken, herkes itibar ettiğinin gereğini yaptı ve Refah Partisi- Doğru Yol Partisi hükümeti kuruldu!

O dönemde itibar edilecek bir söz çınlamıştı meclisin semalarında ‘’Size Müslümanların iktidarını engelledin dedirtmeyeceğim!’’ Allaha ve Resulü’ne itibar etmiş birinin sesiydi, merhum Muhsin Yazıcıoğlu! Bu itibarsızlar merhuma da itibarsızlık yapmaya kalkmışlardı. O itibarlı kişi ise tıpkı Zenci Musa’nın bundan 100 yıl önce İngiliz işgal komutanına tokat gibi verdiği cevabı vermişti. “Her teklif her insana yapılmaz, bu iş daha bitmedi!” demişti. Maalesef, güç itibarsızların elindeydi; paraları, malikâneleri, silahları, tetikçileri ... Hemen açtılar bir şemsiye ‘’Yeter söz milletin’’ sloganı ile milletin iktidarını devlete taşıyan, merhum Adnan Menderes’in avukatlarından sadece birisi olmayı siyasi sermaye yapıp, sermayesinin itibarını taşımayı, millet ile aynı yağmurun altında ıslanmayı bir kenara atarak, aynı tercihte olanları açtıkları şemsiyenin altına topladılar!

Öyle Nemrutlaştılar ki bu itibarsızlar, Milletin Fransız’a el uzattırmadığı namahremine bile, el uzattılar! Unutmuşlardı Sütçü İmam’ı. Onun tokadı, 2002 genel seçimlerinde indi bu itibarsızların suratına! Şimdi bu itibarsızlar, itibarsızlıklarını bile kaybetmeyi hazmedemiyorlar. “O da ne demek!” diyor çoğunuz. Biz dünyada en çok televizyon seyreden milletiz ya! - Yarın bu itibarsızların dizilerini, sinemalarını, sanat ve spor alanlarındaki marifetlerini yazacağım. Sevgili patron, “Ahmet bey, yazınız 2500 karakteri geçmezse iyi olur’’ diye ikaz etti, ne yapabilirim patron bu bizim itibarsızları anlatmaya 2500 karakter(!) yetmez ki!..


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png