FETÖ o üssü bilerek seçmişti!


Öyle isimler, öyle kelimeler vardır ki ne yaparsanız yapın, onlara olumsuz bir anlam yükleyemezsiniz! Belki bir an olumsuzluk düşündürebilir, ama çok kısa bir zaman içerisinde kendisini yine arındırır!

Son zamanlarda ‘’Akıncılar’’ ismini çok duyduk, durum onu gösteriyor ki daha da duymaya devam edeceğiz!

Manisa’nın Demirci İlçesi'ndeyim, 94 yıl önce Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem Akıncı ve yiğitlerinin yazdığı destanı anmak için…

94 yıl önce bir akıncı komutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa, ''Hatt-ı müdafaa yoktur,Sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı kanımızla sulanmadıkça terk olunamaz'' emrini vermişti! İbrahim Ethem Akıncı ve akıncılar da bu emir üzerine vatanın uğruna şehadet şerbetini içmek için koşmuşlardı!

Aradan 94 yıl geçmiş, İbrahim Ethem Akıncı’nın halefi Sayın Atila Kantay selefi için anma programı düzenlemiş, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi de Demircili akıncılar alanı hınca hınç doldurmuştu!

Sahneye çıktığımda alanı dolduranlar o kadar tanıdıktı ki, 15 Temmuz’da tankların altına yatanlar, evladını şehit verenler, hepsi oradaydı!

Sahnede gösterime Sultan Alparslan’ın Malazgirt Savaşı ile başlıyor, Osman Gazi’nin rüyası ve devamında akıncılarımızın zaferlerini anlatıyorum! Çanakkale Zaferi’nde akıncılarımızın destanını anlatıp, Dumlupınar’da ‘’Ya istiklal! Ya ölüm!’’ nidalarıyla doğan Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kulağına ezan okunup adı konan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu ile final yapıyorum.

Gösteri bitiminde selamlama seremonisi için tekrar sahneye çıktığımda alanın en yüksek bir yerinden bana gülümseyen biriyle göz göze geldim! Akıncılar üssünde görevdeyken, gerçek bir akıncı komutanı Zeki Aksakallı, “Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şahadet var. Biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. Hakkını helal et” emrini verdiğinde, “Baş üstüne komutanım, hakkım helal olsun. Siz de helal edin” karşılığını verip emri uygulayan akıncı eri Niğde’li Astsubay ÖmerHalisdemir! Öyle güzel gülümsüyordu ki bana ve alandakilere! Ömer Halisdemir’in belki de en güzel gülümsediği alandı bu alan!

Diyeceğim o ki, 15 Temmuz’ da başarısız işgal girişiminin seçildiği üssün adı aslında,‘’Akıncılar Üssü’’ değil, oranın adı “Mürted” yani ‘’Müslümanlığı bırakıp başka bir dine geçmiş olan” manasında!

Hain orayı bilerek seçmişti, o yerin adının ‘’Akıncılar Üssü’’ olmadığını en iyi de kendisi biliyordu; zira Akıncı Üssü, Demirci ve tüm Anadolu coğrafyasının adıydı!

Ondandır ki ‘’Mürted’’ değil ‘’Akıncı Üssü’’ galip geldi tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi!

Ruhunuz şad olsun, Akıncı kumandanı Gazi Mustafa Kemal Paşa, Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı, Ömer Halisdemir ve arkadaşları!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square