Bizi aptal yerine koymayın!


Şu bayramlık ağzımı açmayayım diyorum ama olmuyor!

Açmasam birileri öyle açıyor ki ağzını, içinde ne var ne yok saçıyor ortalığa!

Tamam saçsın da...

Bir açıyor görmezden geliyorsun, iki açıyor duymazdan geliyorsun, ama be kardeşim meydanı boş buldukça da durmak bilmiyorlar ki!

Meşhur bir hikaye vardır: İspanyollar vahşi seyirlikleri arenalarda yapılan boğa güreşlerinde, boğalar vahşice katledilirken trübünler de “oley oley” diye sevinç çığlıklarıyla tempo tutarlar! Matador önce elinde kırmızı bir bez parçası, diğer elinde boğaya saplayacağı kılıç, trübünleri dansı ile selamlar ve ardından boğa arenaya salınır; boğa şöyle bir bakar matadora ve gösteri başlar.

Hikaye bu ya bir gün arenaya salınan boğa, matador ne yaparsa yapsın kılını kıpırdatmadan öylece beklemeye başlamış. Bir müddet sonra dile gelmiş boğa ve matadora, “Dur hele, sen sanıyorsun ki ben o elinde salladığın kırmızı beze kızıyorum ve sana ondan saldırıyorum. Ben de biliyorum onun kırmızı bez olduğunu ve ben kırmızı rengi de severim. Ben senin beni aptal yerine koyup benimle dalga geçmene kızıyorum” demiş ve takmış boynuzu matadora!

Durum aynen bu!

Birileri “demokratlık“ bezini alıyor eline başlıyor sallamaya, yazmaya, çizmeye, ekranlarda arzı endam etmeye!

Bu milletin demokrasi sevgisini test edenler 15 Temmuz'da derslerini aldı. Aziz milletimiz demokrasi sevgisinin bedelini de 246 kuzusunu şehit vererek ödedi!

Ama ne hikmetse 15 Temmuz akşamı ortada görünmeyen tatlı su balıkları, sular durulduğunda ortaya çıkıp demokrasi havarisi kesildiler!

Özelikle de Haziran ve Kasım seçimlerinde birilerinin eline bağlama verip barış türküleri söyletenler...

Yeter be kardeşim, yani bizi de bu kadar af buyurun ama aptal yerine koymayın artık!

Neymiş efendim, “Belediyelere kayyum ataması da nereden çıkmış, o belediye binalarında Mehter Marşı çalmak, Türk bayrağı asmak da neymiş”!

Önce şunu açık açık hem de büyük harflerle yazmak istiyorum, TÜRK BAYRAĞINDAN RAHATSIZ OLAN DİNİ, DİLİ, IRKI NE OLURSA OLSUN BU MİLLETİN DÜŞMANIDIR! TÜRK BAYRAĞININ AL RENGİ BU TOPRAKLAR ÜZERİNDE DÜNYA VE AHİRET KARDEŞLİĞİ İÇİN KAVİL KILMIŞ KÜRT TÜRK ARAP HATTA ERMENİ HATTA VE HATTA RUM YAHUDİ KISACASI HER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞININ ONURUDUR, GURURUDUR, NAMUSUDUR!

Gelelim Mehter Marşı'na aynen bayrak gibi bu medeniyetin bayraklaşan marşıdır. Birileri Che Guevara ve Enternasyonal Marşı okunurken kızıl bayrak çekilsin istiyorsa da boşuna heveslenmesinler!

Ne yani daha bir yıl önce Sur'da halay mı oynandı? Ne yani Nişantaşı Teşvikiye Camii'nden şehit kalkmıyor diye her şey güllük gülistanlık da, devlet keyfinden mi kayyum atıyor belediyelere?

Yoksa belediye araçlarının içerisinde vatan hainlerine taşınan silahlar fotomontaj mı?

Yoksa belediye arabaları ile patlatılan bombalar ile parçalanan canlar dizi film sahnelerinden mi?

Matador misali elinizde demokratlık bezini sallayarak bizi aptal yerine koymayın fena kızıyoruz bilin!

Zaten yaralıyız!

Şunun şurasında “15 Temmuz'da tankların üstüne yürüyenler ve şehit olanlar neden hep bizim mahallenin çocukları “demeden, 15 Ağustos'ta Yenikapı'da sorgulamadan yeni bir sayfa açtık diyoruz!

Yapmayın bizi aptal yerine koymayın!

Acıyor, içimiz acıyor!

Yaralarımız daha kabuk bağlamadı, kanatmayın yaralarımızı!

Tamam siz mahallenizin yabancı markalı mekanlarında keyfinize bakın!

Şarap markalarını, güzel mankenleri, milletin zekası ile alay eden film kritiklerinizi yazın!

Olmadı birilerinin elindeki keleşi alıp, yerine bağlama verip Kızıldere Marşı'nda halay tutun!

Yüreğimizi acıtmayın!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png