Vatikan maşası FETÖ-2


Geçen yazımıza devam edelim, yani Barnabas İncili’nin hikayesine, film gibi hikayeye…

Kardinal demiştik ya, acaba hangi kardinal ve hangi samimi Hristiyandı? (Buradan samimi Hristiyanları tenzih ederim)

İsterseniz yakın tarihe şöyle bir bakalım, 28 Şubat devamında Ergenekon, Balyoz,17-24 Aralık ve 15 Temmuz’a uzanan sürecin başlangıç yıllarına… Vatikan-FETÖ işbirliği ilk yıllarda da açıkça görülmekte!

Bir dönem Tuncay Güney isimli biri vardı, hatırlarsınız, özellikle de Ergenekon davasının ilk yıllarında ne söylese, ne yazsa delil sayılıyordu. O dönemin hayli itibarlı, hayli hatırlı kişisiydi ki, o dönemlerde Samanyolu kanalında program da yapmıştı. Sonrasında ABD’ye kaçmış, akabinde Kanada'da bir kilisede, asli vazifesine dönmüştü!

Neden Tuncay Güney'den bahsettiğime gelince, bu şahıs, Ergenekon davasında ve devamında Balyoz davasındaki iddialarıyla, Fetullahçı Terör Örgütü’nün bütün basın yayın organlarında, yapılacak olan yayınlara ve algı operasyonlarına kaynak teşkil etmiştir!

Buna benzer isimlerden biri de, Aydoğan Vatandaş! Biraz sonra bahsedeceğim bu şahıs da, ne tesadüftür ki ABD’de yaşamaktadır!

Gelelim hikayeye: Kardinal, Vatikan tarafından görevlendirilir, varlığı bilinen Barnabas nüshaları tez elden bulunacaktı!

Peki nerdeydi bu nüshalar ya da nerde olduğu iddia ediliyordu?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elinde olduğu iddia ediliyordu, çünkü Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde bir mağarada bulunduğu duyulmuştu. Barnabas'ın mezarında bulunan incil zaten bir vesile ile elde edilmişti! Susurluk kazası öncesinde merhum Çatlı kazadan 20 dakika önce merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu acaba neden aramıştı? Cep telefonundan ulaşamayınca da ev telefonundan ısrarla arama sebebi neydi? Ve aramaların ardından yaşanan şaibeli kaza!

Bu süreçte, bir kitap gündemdedir: “Apokrifal”! 1996 yılında KKTC sınırları içerisindeki Barnabas Müzesi baskınını, en ince teferruatına kadar içeren bir kitap yazdırılmıştır, yazarı (!) da Aydoğan Vatandaş’tır! Dönemin FETÖ yayın organları ve onun merkez medyaya yerleştirdikleri tarafından kitap gündeme oturur, Barnabas’ın nerde olduğu ve olabileceği tartışılmaya başlar! Hatta öylesine bir gündem olur ki merhum Yazıcıoğlu'nun dikkatini çeker, dünya standartlarında bir film çektirme kararı vermesine bile sebep olur!

Son görüşmemiz de bu vesileyle olur Muhsin Başkanla, öylesine kararlıydı ki, hatta siyaseti bırakmayı bile telaffuz etmişti, o görüşmede! Film için bizzat bendenizi görevlendirmişti, ancak Aydoğan Vatandaş'tan, senaryo bir türlü gelmiyordu!

Ve 25 Mart 2009! Muhsin Başkan bir helikopter kazasında can verir! Bu arada enteresan bir olay daha olur, Sayın Bülent Arınç Beye suikast girişimi sebep kılınarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, dört bin yıllık gizlilik geleneğine sahip, kozmik odasına girilir! Kısa bir zaman sonra bendenize bir facebook mesajı gönderilir: “Büyüğümüz, bu işin üstüne gidilmesini istemiyor”!

Acaba Şırnak Uludere’ de bulunan incil kozmik odada mıydı?

Oradaysa hala yerinde duruyor mu?

Bahsi geçen bu kardinal kim? En azından bunu cevaplayalım:

“Dinler Arası Diyalog ve Hoşgörü” projesi adına Vatikan'da Papanın elini öpene, sonra da “The Economist 2016”nın kapak resmine bakın görürsünüz! Öndeki bir çok tanıdık yüzden sonra en arkada Papa'nın kolunun altındaki yüze lütfen dikkat edin!

Film gibi değil mi?

Bendeniz naçizane bu filmi çekmeye çalıştım, ilk film 2 Aralık 2016’ da sinemalarda, ikincisi yolda…


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square