Bugün dünya iyilik günü kendimize bir iyilik yapalım


Hızlı yaşıyoruz, hızlı tüketiyoruz, hızla tükeniyoruz! Hızlandıkça da hızlanıyoruz savruluyoruz, kafamız duvardan duvara çarpıyor adeta paramparça oluyoruz! Bu hal sadece bizim ülkemizin, bölgemizin hali değil, bugünün dünyasının halidir! Evet, bizim dışımızda da hal böyle olmakla beraber, sistem, insanın kafasının dağılmaması, parçalanmaması için gerekli önlemleri de almıştır. Bu hız ne kadar artarsa artsın raydan çıkılmaz, olsa olsa o toplum kendi içinde aşınmaya uğrar! Toplum aşınmaları kendi içerisinde tamir eder böylece sistemin kilitlenmesinin, raydan çıkmasının da önüne geçilir.

Bunu başaramayan ülkelerde ise birileri yani dışarıdan birileri ya da en önden koşanlar bu sisteme çomak sokar, çelme takar, tökezlemeler, zincirleme kazalar ve kitlesel zararlar meydana gelir!

Nitekim bizim ülkemizde de 1960’ta, 1970’te, 1980’de, 28 Şubat 1997’de içeriden çomak sokmalar ve çelme takmalar nihayetinde dışarıdan sokulan çomak, takılan çelme derken 15 Temmuz 2016!

Her ne kadar ister içeriden ister dışarıdan olsun bu çomak ve çelmelerle bazı toplumlar, milletler ve devletler vardır ki onlara asla istenilen dizayn yapılamaz! “Dizayn edilme” o milletin fıtratına aykırıdır, hele hele bu devlet “Ya istiklal ya ölüm!” şuuru ve asla esareti kabul etmeyen karakter ile kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti devletiyse! Bu devletin meclisi her ne kadar dönem dönem kapısına kilit vurulsa da, hatta bombalansa da asla dizayn edilememiştir ve edilemeyecektir de!

Bakınız, bugün 13 Kasım, bundan tam 36 yıl öncesinde 12 Eylül 1980’de meclisin kapısına kilit vurulmuştu! Millet sabretmiş, bundan 33 yıl önce bugün çomak sokanların dediği olmamış milletin dediği olmuş ANAP 211, HP 117, MDP 71 milletvekili çıkarmış, ANAP tek başına iktidar olmuştu! Devamında da meclisin kapısına kilit vuranların milletin koluna, bacaklarına taktıkları prangaları paramparça etmişti!

Sonrasında 28 Şubat 1997’de de çomak sokulup, çelme takıldı, ancak milletin iradesi AK Parti olarak tecelli etti!

Her ne kadar 10 küsur yıl omuz çarpmalar olsa da millet iradesinde ısrar etmeye devam etti. İşte bu iç ve dış çelmecileri ve çomakçıları delirtti, nihayetinde de koalisyon kurmalarını sağladı. İlk icraatları da haziran seçimleri oldu! Hatırlayalım, bir televizyon kanalında eli silahlı militanın eline saz verilirken, seyircisi samimiyet, idarecileri ticaret, mütevellisi ihanet olan kanallarda da türkü söyletilmedi mi? Ya, Pelsinvanya’da yazılımı yapılmış sohbet portalından atılan mesajlarla polis lojmanlarından HDP’ye çıkan oylara ne demeli! Sonuç, millet öyle bir ayar yaptı ki en hassas sarraf terazisi bile şaşırdı! Ya AK Parti-MHP koalisyonu kurulacaktı ki millet bunu istemişti ya da çomakçıların ve çelmecilerin isteği CHP-MHP-HDP koalisyonu! Olmadı, olamazdı, dedim ya bazı milletler vardır ki asla dizayn kabul etmez, siz “Tamam başardık” sansanız da yenilginin en acısını tattırır size, 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi!

Evet, meclisinin kapısına kilit vurulduğu zamanlarda içi kan ağlasa da, meclisinin bombalanmasına asla sessiz kalamazdı ve kalmadı da “Ya istiklal ya ölüm!“ diyerek kendi salasını okuyup atıldı kurşunların önüne!

Akabinde de AK Parti-MHP birlikteliği, yani haziran seçimlerinde millettin dediği!

Yerli, milli bu iki parti, şimdi “Yeni Türkiye”yi birlikte inşa etmek için kollarını sıvadı!

Bugün aynı zamanda “Dünya iyilik günü”!

Hadi, biz de kendimize bir iyilik yapalım!

Bu anlamlı günün mesajı olarak, tüm çelmelere ve çomaklara rağmen milletin iradesini ortaya koyan AK Parti ve MHP’ye teşekkür edelim, kendi adımıza ve çocuklarımız, torunlarımız, sevdiklerimiz adına!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square