Kurtuluşumuz gerçek kurtarıcılarda


Yaşınız kaç olursa olsun, bu ülkede doğmuş, ilk, orta, lise ve üniversite tahsilini bu ülkede yapmışsanız ve bu ülkede yaşıyorsanız ömrünüz boyunca en az iki kez kurtuluş etkinliklerine katılmışsınızdır!

Yaşadığınız şehir değişse de “Kurtuluş Günü” kutlamaları ardınız sıra gelir!

Şehrinizin kurtuluşu…

Ülkenizin kurtuluşu…

Bir de kurtarıcıların sizi uçurumun kenarından kurtardığı kurtuluş günleri vardır (!)

27 Mayıs…

12 Eylül…

Okulu bitirseniz de bu kurtuluş günlerinden kurtulmanız mümkün değildir, bu kurtuluş günlerinden ancak ve ancak teneşirde kurtulursunuz!

Sadece bu mu?

Bizler başarı hikayelerimizi bilmeden okumadan yetişmedik mi?

Biri bize Tıp’ta İbni Sina, Ceziri dese kala kalacağız! Bizim olan bizden olan bu değerlerimizi Avrupalı çağdaşlarımızın, okullarında okuyup bizden daha iyi bildikleri gerçeğinin izahı mümkün değil! Binom Teoremi diye okuduğumuz şeyin aslında Ömer Hayyam Üçgeni olduğunu kaçımız biliyoruz? Kısacası kendimize olan özgüvenimiz yok ola ola büyüdük!

Ne zaman ki Almanya’ya gittim ne zaman ki Almanlar'ın Goethe’nin bir fincan kahve içtiği yeri müze yapıp, velilerin de çocuklarını o müzeyi gezdirdiğini gördüm, dönüşümde de milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un son nefesini verdiği yerin bar olarak işletildiğini gördüm, işte o zaman 1993’lerde Almanya ile aramızdaki farkı anladım!

Nihayetinde ABD Silikon Vadisi!

Dahası da, nüfusu İstanbul kadar olmayan ülkelerin bilim merkezlerinde ürettiklerine ayırdıkları bütçe, bizim bütçemizin kat kat fazlası!

AK Parti Siyaset Akademisi dersleri vesilesiyle Anadolu’yu dolaşıyorum, yolumuz Gaziantep’e de düştü.

Gaziantep’e 30 yıldır giderim, ancak şu beş yıldaki değişimleri anlatmam mümkün değil bizzat görmelisiniz! Buradan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’e ve ilçe belediye başkanlarına ülkem adına teşekkür ederim, ancak Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na ayrıca teşekkürü bir borç bilirim!

Bir zamanlar Şahinbey ilçe sınırlarında, memleketimizin körpe beyinlerini devşiren Amerikan Koleji bulunuyormuş, başımıza ne geldiyse de zaten bu ajan okullarından gelmedi mi!

Sayın Tahmazoğlu bu kolejin bulunduğu yere ‘’İslam Bilim Merkezi’’ diye bir merkez açmış!

İçerisinde ne mi var?

Onu asla buradan yazmayacağım! Çocuklarınızı alın yanınıza atlayın uçağa güzel Gaziantep yemeklerini afiyetle yedikten sonra gidin ve Gaziantep Şahinbey İlçesi'ndeki “İslam Bilim Merkezi”ni mutlaka gezin. Özelikle de ülkemizdeki belediye başkanları!

Bir Şahinbey, Antep’i Gaziantep yaptı, şimdi de Şahinbey’in torunu, Gaziantep’in çocuklarına ‘’İslam Bilim Merkezi’’ ile özgüven aşılıyor.

Hülasa, ne çektiysek kurtarıcılardan çektik, hamdolsun ki bizi geçtim, çocuklarımızı, kurtarıcılardan kurtarmayı gaye edinen kurtarıcılar var.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square