Cennetten ilham almış şehirlerde sohbet


Gündem alabildiğine daha da hızlanarak, hızlandıkça da tüketerek devam etmekte!

Konuşanın, hatta bağıra bağıra konuşanın sayısının çok, ama dinleyenin olmadığı bir gündem!

Hem de bu zamanda, bunca yaşananlara rağmen!

Sınırlarımız içerisinde hain, sınırlarımız dışında da düşman kurşunlarıyla onlarca şehit verdiğimiz zamanda!

Hülasa önce ağzımızın tadını bozdular, ağzımızın tadı bozulunca ne söylediğimizi bildik, ne de işittiğimizi anladık!

Anlaşamayınca da kavga ettik!

Canımız çıktı, canlarımız gitti yetmedi yedi düvel üzerimize çullandı, hala kavgaya devam ediyoruz!

Geçen yazımda, sizi birazcık bu havadan uzaklaştırmaya çalıştım, güzelliklerden, kavganın arasında güzel işlere vesile olan güzel insanlardan bahsettim!

Kavganın ortasında bir köşeye sığınmış, korkulu gözlerle olan bitene bakan!

Koca koca adamların Meclis kürsüsünden, televizyon ekranlarından çirkin çirkin sözlerini dinlemek zorunda kalan körpecik yavrularımız için güzel şeyler yapan bir belediyeden ve başkanından bahsettim!

Siyaset akademisi derslerim için gittiğim Gaziantep’te, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Erol Kaya Bey ile karşılaştık. Her partide Sayın Erol Kaya gibi bir genel başkan yardımcısının olmasını ne çok isterdim. Gaziantep’te belediye başkanlarıyla toplantısına bendenizi de dâhil ettiler. Sayın Kaya’nın bir sözü var ki yazmadan edemeyeceğim ‘’Sayın başkanlar şehirlerimiz cennetten ilham almalı’’ bence her belediye başkanlık binasının girişine, her belediye başkanının her an göreceği yere asılması gereken bir söz söyledi Sayın Erol Kaya Bey!

Gaziantep’ten İstanbul’a döner dönmez, Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan Bey’in her ay yaptığı ‘’Beyoğlu Sohbetleri’’ne katıldım. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Bey’i dinledik, sorular sorduk, cevabını aldık. Neler konuşuldu, neler anlatıldı anlatmayacağım, gönlüm ister ki Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan Bey, bu toplantıları kitap ve dijital alanlarda yayınlasın.

Güzel olan şu ki salonda en zengininden, en fakirine, sanatçısından, gazetecisine, öğrencisinden, akademisyenine herkes vardı. Salonun bir köşesinde İstanbul’da görev yapan konsoloslar, daha da güzeli, tüm dinlerin temsilcileri bir masanın etrafında toplanmışlardı. Kimse kimseden çekinmeden konuştu, şu kadarını söyleyeyim ki, kim konuştuysa muhatabının yüzüne karşı konuştu.

Bir sofranın başında toplanmıştık, soframız Halil İbrahim Sofrası ve biz sohbet ediyorduk.

Farklı dinlerin, dillerin çocukları, ülkemizin, dünyanın geldiği durum hakkında fikir alışverişinde bulunuyorduk!

Sayın Ahmet Misbah Demircan Bey, rahmetli Fethi Gemuhluoğlu’nun ‘’Bizim medeniyetimiz sohbet medeniyetidir’’ tespitinin hakkını veriyordu.

Bendeniz de sohbetin ortasında, cennetten ilham almış şehirlerimizin bir köşesinde, sohbetin hayalini kuruyordum.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square