Bugün bizi “gör”seniz?


Savaş bütün acımasızlığıyla şiddetini arttırırken, ihanet odağıyla 40 yılı aşan mücadelede, şehitlerim gelmeye devam ediyor!

Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde Mehmetçiğimiz burun buruna vuruşurken, yetmiyor, düşman hem de aramızdaki devşirmeleriyle cebimize el atıyor!

Bütün bunların arkasını göremeyip de düşmanımız sadece PKK, PYD, DEAŞ dersek, yenilgiyi davet etmekten başka bir şey yapmamış oluruz!

Bakıyoruz, içimizde ve Misak-ı Milli sınırlarımızda ölen biziz, tetiğe basan da bizden oluyor hep! Uzunca bir zamandır Irak, Suriye’den bir tek ABD, Fransız, İngiliz askerinin cenazesi gidiyor mu evine?

Bütün bu yaşananların zemini öylesine sinsice hazırlandı ki ‘’Bakmaz-Görmez’’ olduk. Hafızamız o kadar zayıfladı ki, sadece önümüze bakan ama görmeyen, görmeden tüketen canlılar haline geldik!

Bugün “Dünya Madenciler Günü” bakalım kaç siyasetçi, köşe yazarı, televizyoncu, insan hakları savunucuları Soma ve yakın zamanda Şırnak’ta şehit olan madencilerimizi hatırlayacak?

Tam da şu anda çok bakılan, ulusal kanallardan birinde meşhur en çok da kahkahasıyla meşhur bir kadın oyuncunun cilalanmasını seyrediyorum. Sunucu kızımız da onu parlatmak reklamını yapmak için yırtınıyor, bendeniz de ‘’Sevdam Gözlerinde Kaldı’’ filmimizin basın gösteriminde yapılan röportajın yayınını bekliyorum, belki de yayınlanmayacak! O bayan oyuncumuzun eski oyunlarını, filmlerini ve dizilerini hatırlıyorum, hani şu sahtekâr, düzenbaz, mahalle imamı tiplemelerinin olduğu oyunların, dizilerin, filmlerin vazgeçilmez oyuncusuydu. İşte bunlarla, bugünkü ölümlerimizin zemini hazırlandı! Gerçek ölümlerin telaşından, acısından manevi zeminde gerçekleşen ölümleri göremez olduk! Nasıl mı?

Mesela, uyuşturucunun ilkokul kapılarına düşmesinden mustaribiz; bu tehlike ile nasıl mücadele edeceğiz diye de çaresizce çırpınıp duruyoruz!

Şu son zamanlarda en çok güldüğümüz, en çok kahkaha attığımız milyonlara varan gişeler yaptırdığımız sinema filmlerinden ikisine bakalım:

“Gora” filmini hatırlayalım, filmdeki meşhur uzay gemisinin adı neydi ‘’Kafa 1500’’, komutanın adı ‘’Kubar’’, Sevgili Rasim Öztekin’in canlandırdığı karakterin adı ‘’Bob Marley’’! Peki bu isimler hangi alemin lisanı? Bakıyoruz, bu filme yerli, muhafazakâr diyerek çocuğumuza çikolatasını, bisküvisini aldığımız marka milyonlarca lira sponsor olmuş? Ya ‘’Yahşi Batı”da, Kızılderili çadırında dakikalarca süren bol argolu cıgara sahnesi… Çocuklarımızı da alıp, salonları doldurup kahkaha atarak seyrettiğimiz, aslında çocuğumuzu kendi elimizle kurbanlık kuzu gibi uyuşturucu baronlarına sunduğumuz yerli, yabancı daha nice filmler!

Öyle affedilmez hatalar yaptık ki, bunların rol modellerini de Emniyet Müdürlüklerimiz, ‘’Uyuşturucu ile Mücadele’’ de yüz olarak kullandı, afişlerini astı; bir hafta sonra da uyuşturucu operasyonunda, afişlerinin asılı olduğu emniyet binasına kameraların önünde taşıdı! Peki, bu rol modelleri seyreden çocuklar…

İşin acı yanı bu işlerle rekabet edemez hale geldik. Bırakınız rekabet etmeyi, onlardan arta kalan salonlara mahkum olduk!

Şu anda gösterimdeki “Çakallarla Dans 4”ün, birincisini mutlaka hatırlarsınız, milyonu aşan gişe yapmakla kalmadı, defalarca da televizyon kanallarında oynadı. İlkinde yanlışlıkla kokainli yiyecek yiyen kahraman başlar acayip, abuk subuk hareketlere… Öyle bir hale getirdik ki adamlar dördüncüsünü çekti ve 550 salonda gösterime girdi, bize de kala kala 114 salon kaldı, onlar da en ücra yerler, bugün de ilgi olmazsa sanırım bu sayımız da düşecek!

Neyse köşemi zorladım, zaten bizim röportaj da çıkmadı, hala o bol kahkahalı kadını parlatmaya devam ediyor kanal! Yayınlanmadığına neden üzüldüm biliyormusunuz, o röportajda Abdulsamet Karakuş ağabey de konuşmuştu anlattıklarını dinlemenizi isterdim. Ne mi dedi, Abdulsamet ağabeyim, çok merak ettiyseniz kalkın gidin ve ‘’Sevdam Gözlerinde Kaldı’ filmimiz gösterimden kalkmadıysa izleyin! Kim bilir, siz giderseniz şehrinizde gösterimden kalkmayız!

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png