Ey zalimler! Biz 17 Aralık’ta ölmeyiz!


Ölüm nedir ki?

Yalan dünyanın yalanlarına inanıp, yalan dünyanın yalanlarıyla avunup, bu avuntunun içerisinde sadece yemek içmek ise halin, ölüm korkulacak şeydir senin için! Nefsin alır seni ardına, salar azgınlıklar vadisine, azdıkça azarsın, doymaz nefsin, yalana daha fazla sahip olmak, yalan dünyada daha fazla yaşayabilmek için öldürürsün! ‘’Nefs ve şeytan birdir, surette kendini iki gösterdi’’ der hazreti Mevlâna! Nefs ve şeytanın tezgahında dokunan bir hayat yaşarsan, bitmez sandığın bu yalan dünyada hayatın bittiğinde, ardından neslinden gelenlerin bile adını taşıyamayacağı bir utanç olarak anılırsın!

Yok eğer yalan dünyanın yalanlarının bir aldatma, adı üstünde bir yalan olduğuna inanıyorsan ve nefs ile şeytanın aynı olduğunu bilip, bu dünyanın bir imtihan koridoru olduğunu kabul ediyorsan senin için ölüm hiç de korkulacak bir şey değildir! Eğer inandığın gibi yaşıyorsan ölüm senin için sadece hak vaki olduğu ana hazır olmak, son nefesinde ‘’Eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedu enne Muhammeden Abduhu ve resulüllah‘’ diyerek kavuşmak anlamı taşıyacaktır! Hazreti Mevlana’nın ‘’Vuslat” (Kavuşma) dediği bu an, gerçeğe, tek gerçeğe, gerçeklerin en gerçeğine kavuşmak “Şeb-i Arus” yani düğün gecesidir!

Bir de ölen Hazreti Muhammet’in adıyla anılan Mehmetçik ise! O düğün gecesinin baş köşesinde Hazreti Muhammet’in (SAV) yanında oturur, çünkü onun makamı ‘’Şehitlik’’ makamıdır!

Dün Kayseri’de bomba patladı, patlayan o bomba bir vesileydi, çünkü 13 damat yola çıktı ilk etapta, kalanlar ise hem bu dünyada hem de gerçekler gerçeği indinde ‘’Gazi’’ olarak anılacaklar! O ana kadar nasıl yaşadılar, neler yaptılar onlar anılmayacak 17 Aralık’tan sonrası anılacak ve hep baş tacı olacaklar. Ya o bombayı patlatan, patlatma emri veren hem yalan dünyada hem de gerçekler gerçeği tek gerçek ulu Allah indinde lanetlenmiş olarak anılacaklar. O bombayı patlatan ve patlatma emri verenlerin soyadını taşıyanlar kuşaktan kuşağa bu utancı taşırlarken, o 13 damadın ve kalan gazilerin anaları babaları ve soyadını taşıyanlar gururla dolaşacaklar.

Ey katiller ve ey zalimler!

Bizler, 17 Aralıklarda ölmeyiz, bu toprakların çocuklarını 17 Aralıklarda öldürecek silah daha icat olmadı!

Ölen sizsiniz!

Ölen sizinle aynı adı aynı soyadını taşıyanlar ve taşıyacak olanlar!

Bizler, Hazreti Mevlana’nın torunlarıyız, pirimiz, dedemiz hazreti Mevlana ‘’Ölüm yaradılmışın, yaradana kavuşmasıdır’’ der!

Pirimiz, dedemiz ‘’Ölüm dostun dosta kavuşmasıdır’’ diye öğretti bize, ölümü!

Ey zalimler 13 yiğit dosta kavuştu!

Ya siz?


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png