Teşekkürler sayın Mehmet Müezzinoğlu


Bugünkü yazıma Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu dolayısıyla Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beylere teşekkür ederek başlamak istiyorum.

65'inci Cumhuriyet Hükümeti öyle bir kararın altına imza attı ki bendeniz ve tüm ülke vatandaşlarımız, partisi, dini, dili ne olursa olsun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu dolayısıyla Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beylere teşekkür etmelidir!

Bu kadar kan ve gözyaşının aktığı, içte ve dışta bu kadar hain ve düşman ile savaşıldığı, vatan çocuklarının şehadet şerbeti içtiği bu dönemde öylesine bir karar alındı ki alınan bu karar televizyon haberlerinde ve gazete manşetlerinde layık olduğu karşılığı maalesef bulamadı!

Alınan kararın ne kadar yerinde bir karar olduğu, akan kan ve gözyaşlarının önlenebilmesi için ne kadar büyük katkılar sağlayacağı uygulanmaya başlanıp neticeleri görüldüğünde anlaşılacaktır.

Alınan kararla, seçilen birkaç pilot ilimizde, torunlarının bakımını üstlenen anneannelere ve babaannelere, “Bakıcı parası” adı altında devlet para ödeyecek! Öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu Bey'den istirhamım, bu alınan karara tez elden dedelerin de dahil edilmesi ve tüm illerde uygulanmaya başlanmasıdır! Madem devletimiz cömertliğini gösterdi tam göstersin ve bu alınan karara dedeler de katılsın ki maksat hasıl olsun. Şunu da belirtmeliyim ki hiçbir babaanne ve anneanne bu parayı kendine harcamayacak, bu para tamamen torunlara harcanacaktır.

“Efendim bu kararın, terörün önlenmesine, dış düşmanlarla verilen savaşa katkısı nedir?“ diyenler olacaktır. Alınan bu kararın, söz konusu belaların ötesinde birçok yaramıza derman olacağından da eminim!

Şöyle ki; mevcut demografik yapımıza bakıldığında en ufak dede ve nine yaşının 70 öncesi doğumlular olduğu görülecektir. Bir başka ifadeyle mevcut dede ve ninelerin hemen hemen hepsi dedesinden ninesinden mutlaka masal dinlemiş, ellerinden lokumlar bisküviler yemiştir. Şu dönemin büyükleri, şu anda bilmiş oldukları duaların ve surelerin çoğunu dedelerinden ve ninelerinden öğrenmişlerdir! Torun sahiplerinin en küçüğü bile çocukluklarında fast food denilen beslenmeyle değil, göz alıcı poşetlerdeki cipslerle değil ceviz, fındık, badem, kayısı yiyerek büyümüşlerdir! En önemlisi de, şu anın dedeleri ve nineleri, kendi büyüklerini bizzat babalarından dinlemişler, onların adlarını bilerek büyümüşlerdir!

Dün internet ortamında, kuş gribinin dört bir koldan tekrar salgın vaziyetini aldığını okudum! Okudum okumasına da, bu kuş gribinin neden, dünya yumurta ve tavuk ticaretini elinde bulunduran İsrail’ e uğramadığını da merak eder dururum! Emin olunuz ki, size uçuk gelebilir belki ama alınan bu karar, kuş gribi misali insanımızı kavuran birçok salgından da koruyacaktır !

Sözün özü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu Bey'in açıklamış olduğu bu karar, nesillerimizin biyolojik bağışıklık sistemini güçlendireceği gibi, kültürel bağışıklık sistemini de güçlendirecektir! Dedeler ve nineler torunlarına hiçbir şey yapmayıp kendi dedelerinin ve ninelerinin kendilerine yaptıklarını yapsalar yeter!

İlköğretim çağına gelip okula yazılan çocuklarımızdan masal, hikaye, bilmece, destan bilerek gelenlere pozitif bir ayrım yapılarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın almış olduğu bu karar, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızca da desteklenebilir.

Pazar yazımızın sonunda, bundan 115 yıl önce doğan yani bugün doğum günü olan Nazım Hikmet’e, çocuklarımıza yazdığı şiiri, çocuklarımızdan bir doğum günü armağanı olarak gönderelim.

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne

Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar

Oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında

Dünyayı çocuklara verelim

Kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi

Hiç değilse bir günlüğüne doysunlar

Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı

Çocuklar dünyayı alacak elimizden

Ölümsüz ağaçlar dikecekler


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png