Ülkücüler bu oyuna gelmemeli


Evet, beklenen oldu ve yeni anayasa süreci hızlandıkça Ülkücüler dolayısıyla da MHP hedef tahtasına kondu, atışlar başladı. Daha da artacak bu atışlar alabildiğine belden aşağı vuracaklar, arkadan vuracaklar, tıpkı geçmişte olduğu gibi! Daha yakın zamanda, 7 Haziran seçimleri öncesi nasıl eli kanlı PKK sevicilerinin ellerine bağlama verip, barış güvercini gibi gösterip süreci yönlendirdilerse bu günlerde de vatanperver Ülkücüleri alabildiğine itibarsızlaştırma kampanyaları başlatıldı ve artan hızla da devam edecek!

Peki, ya Ülkücüler ne yapacak daha doğrusu ne yapmalı?

Uzunca bir zamandır Ülkücü hareketin kendi iç meseleleri, hep halının altına süpürülerek bugünlere gelindi! 12 Eylül gibi bir felaketin gerektiği gibi muhasebesi yapılamadığı için de, ne değerlerini yitirdi, Ülkücü hareket! Gönüller arasına kırgınlıklar girdi. Dışarıdan Ülkücü hareket üzerinde emelleri olanlar da hep bu kırgınlıklardan sızdı içeriye! Birbiri için can vermeyi göze alanların gözleri birbirlerini görmeye tahammül edemez hale geldi! Neticede memleketin en ihtiyaç duyduğu dönemlerde Ülkücü hareket kardeş eti yemeye terk edildi, nihayetinde de zarar gören yine Ülkücüler, millet, devlet, ümmet oldu!

12 Eylül badiresinin son nesli bizler bile yarım asrı aşan yaşlara geldik! Bendeniz kendimden geçtim arkamızdan gelen, çok iyi yetişmiş, kendisini çağın gerektirdiği şekilde donatmış yeni nesil için korkuyorum ve diyorum ki; ey Ülküdaşım bu devran ne zamana kadar gidecek, ehil, iyi yetişmiş Ülkücü kadrolar ne zaman devlet yönetiminde olacak?

Şimdilerde, “Bu anayasa değişikliği olursa ortada MHP kalmayacak” diye algı operasyonu yapılmakta! Tam aksine, işte gün bugündür, mevcut anayasa değişikliği referandum sürecini de tamamladıktan sonra artık kurulacak tüm iktidarlarda mutlaka olacaktır! Yanlış okumadınız, artık Ülkücü hareket mevcut seçmen potansiyeli ve yetişmiş kadrolarıyla iktidarı bilirleyecek, en güçlü kesim olacaktır, çünkü seçilecek iktidar yüzde elliyi geçmek zorundadır ve hiç bir parti kolay kolay yüzde elliyi geçmeyi garanti edemedi ve edemeyecek de! Türkiye’de sağ seçmen profili düşünüldüğünde de seçilecek sağ iktidarlar mutlaka Ülkücü hareketle ittifak kurmak zorundadır! Neticede getirilecek olan iktidar yapısında en az bir başkan yardımcılığı ve oluşturulacak olan kabinede de bir kaç bakanlıkta Ülkücü oturacaktır!

Başkanlık sistemi, Rahmetli Başbuğ’umuzun “Dokuz Işık”ında yok muydu?

Bizzat, yıllarca “Düzene çeki düzen vereceğiz“ demedik mi?

Ey Ülküdaşlarım, aramıza nifak sokulmak istenen kişiler kim? Babalarımızın, ağabeylerimizin daha dün beraber omuz omuza verdikleri, MTTB mensubu arkadaşlarının çocukları, dolayısıyla kardeşlerimiz değil mi?

Rahmetli Başbuğ’umuz birkaç kez rahmetli Erbakan Hoca ile hükümet ortaklığı yapmadı mı? Dün 28 Şubat zulmünde merhum Muhsin Başkan'ın RP DYP hükümetine verdiği destek !

Azıcık düşündüğümüzde farklılıklarımızın, birlikteliklerimizden ne kadar az olduğunu, bu ayrılıklarımızın da ufak tefek tarz ve meşrep farklılıkları olduğunu göreceğiz! Mevcut yapılarımızla hepimizin bir şekilde yaşadığı problemler var olacak olmasına da, ancak gün aramızdaki yapay kırıkları derinleştirmek, ülkenin, bölgenin ve dahi dünyanın yeniden şekillendirildiği bu yapının, dışında kalma günü değil!

Yaşadığımız süreç yeni bir Kurtuluş Mücadelesi verdiğimiz süreç ise, hepimiz bir Fevzi Çakmak olduğumuzu unutmamalıyız!

Tahriklere kapılmadan, ne dendiğinden ziyade, kimin neyi dediğine bakarak, aramızda ki kavgaları kırgınlıkları bir kenara koyup seferberlikte yerimizi almalıyız!

Evet, bu yeni anayasa Ülkücülerin dolayısıyla da MHP’nin önünü tıkayan değil bizatihi önünü açan bir anayasa olacaktır.

Son sözüm şu ki, “Ülkücüler bu oyuna gelmemeli”.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png