Bugün 5 Şubat!


Bundan tam 24 yıl önce yüreği vatan aşkı ile dolu, imanlı, dudakları dualı bir vatan evladını kayıp etti ülkemiz ve İslam alemi!

1949 yılında Trabzon’un Köprübaşı ilçesi Beşköy beldesi Yılmazlar köyünde doğmuş. İlkokul yıllarında Milliyet Gazetesi'nin açtığı yarışmada birinci olmuş. Eğitimine İstanbul Kabataş Lisesi'nde devam etmiş. 1966′da dönem birincisi olarak mezun olmuş. Üniversite sınavında birinci olup ve İstanbul Üniversitesi'ne girmiş. Eğitimine ABD’de Indiana’daki Purdue Üniversitesi'nde devam edip ve buradan elektrik mühendisi olarak mezun olmuş. Missouri Üniversitesi’nde doktora yapmış. Bu üniversitede bir süre akademik çalışmalarına devam ettikten sonra Türkiye’ye dönerek Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmış birini…

12 Eylül döneminde Başbakanlık Danışmanlığı'na atandığında rahmetli Turgut Özal’la tanışan, 1983 yılında ANAP’ın kurucuları arasında yer alıp, askeri yönetim tarafından aşırı dinci bulunarak veto edildiği için milletvekili olamamış birini!

Daha sonra 1987 yılında İstanbul’dan milletvekili seçilip, XVIII. ve XIX. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapan. 1987′de DPT ve Hazineden sorumlu Devlet Bakanı olan. Dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından 1988 yılında Maliye Bakanlığı görevine getirilin birini…

Şehit olmadan önce dediklerinden sadece bir kısmı ‘’Eğer Kürt sorununa ciddi teşhis konmaz, ciddi çözümler uygulanmazsa Türkiye iç harbe sürüklenir. Herkes korkup sessiz kalırsa Türkiye felakete doğru gidecektir. Şehit olan her asker ve polisten sonra Kürtlere karşı ayrımcılığın arttığının belirtileri vardır. Hızla artan bu gidişi durduramazsak iç savaşa sürüklenmemiz kaçınılmazdır.”! Bu sözleri 1992 yılı kanlı Nevruz olayları sonrası söylemişti ve akan kanın durması için de hummalı bir çalışmanın içerisindeydi!

Tanıdınız mı? Evet rahmetli Adnan Kahveci! Bundan tam 24 yıl önce Bolu Gerede otobanında eşi ve Aslıhan’ı ile beraber çıktı ebediyet yolculuğuna!

Adana Kahveci’den sonra 17 Şubat’ta Eşref Bitlis, 17 Nisan’da Turgut Özal, 8 Eylül 2006 Recep Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 Muhsin Yazıcıoğlu’nu kayıp ettik! Şimdi sokağa çıksanız bu isimleri sorsanız tek bir cevap alırsınız ‘’Öldürdüler’’! Kimlerdi bu isimlerin katilleri? Herkesin suçu bilip de suçlunun ortaya çıkmaması, çıkarılamaması ne acı!

Merhum Adnan Kahveci ve diğer isimlerin ortak bir tespit ve teşhisleri vardı akan kanın durması! Merhum Kahveci’nin ölümüyle kanın akışı daha da artıyor 2 Temmuz’da Sivas madımak, 5 Temmuz’da Başbağlar olayları!

Adnan kahveci, Eşref Bitlis, Turgut Özal, Recep Yazıcıoğlu ve Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı, onları koruyabilseydik, hadi koruyamadık anlayabilseydik, hadi anlayamadık ve koruyamadık katillerini bulabilseydik 15 Temmuz’u yaşar mıydık? Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinden parça söken hainlerin 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın üzerine salınan hainlerin içerisinde olması bir tesadüf mü? Cumhurbaşkanımızın dediklerine bakınca her şey ortada değil mi? ‘’Van Munit, dünya beşten büyüktür’’ diyerek kimlere meydan okudu? Elbette dünün Adnan Kahveci’nin ölümü ve devamında kayıp ettiğimiz değerlerimizin isimlerine bakınız! Eğer bugün yaşasalardı tavırları ne olurdu acaba? Eminim ki birçok şey farklı olurdu bugün bizler çok farklı bir Türkiye’de yaşıyor olurduk!

Dün Adnan Kahveci’yi, Eşref Bitlis’i, Turgut Özal’ı, Recep Yazıcıoğlu ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu kim öldürdüyse 15 Temmuz’u da o katiller yaptı!

Bakınız bugün aynı zamanda da 5 Şubat 2006 da Trabzon’da rahip Andrea Santoro’nun öldürüldüğü gün! Dün bu provokasyonları kim yaptıysa bugünkü provokasyonları da yapan aynı!

Ruhunuz şad olsun Ali Şükrü Bey’in torunu Adnan Kahveci, Eşref Bitlis, Turgut Özal, Recep Yazıcıoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu ve 15 Temmuz şehitlerimiz!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png