“Kuyu” ve “karabatak”


1991 yılıydı, ABD Irak’a müdahaleye karar vermiş, savaşı algı operasyonu ile başlatmıştı!

Güya Saddam, petrol kuyularını havaya uçurmuş var olan petrolün kahir ekseriyetini körfeze salmış uzunca bir süre de körfez temizlenemeyecekti! Saddam’ın ne kadar zalim biri olduğunu dünyaya göstermek için de petrole bulanmış çırpınan Karabatak kuşunu, ekranına yerleştirmişti CNN ve dünya medyası!

Hepimiz dizi seyreder gibi Karabatak kuşunun kurtarılışını beklemeye başlamış, kahraman ABD askeri zalim Saddam’ın petrole buladığı kuşu kurtarmış, bizler de gözyaşları içerisinde kahraman ABD askerini alkışlamıştık!

Yıl 2017, aylardan Şubat!

Bu sefer yer, İstanbul Beykoz Dereseki Köyü!

Bir Kangal yavrusu kuyuya düşmüş, bütün bir ilçe halkı, yetmedi İstanbul İtfaiyesi, yetmedi askerler kim varsa kuyunun başına toplanmış çare arıyor! Bir yandan da kuyunun içerisindeki yavrunun ölmemesi için kuyuya su, yiyecek sarkıtılıyor! En nihayet dünyanın hiçbir yerinde vuku bulmamış, bir benzeri daha görülmemiş bir kurtarma operasyonu 11 gün sonra başarıya ulaşıyor ve yavru kurtarılıyor! ‘’Kuyu’’ adı konulan yavruyu, itfaiye erleri ekiplerine katıyor!

1991 yılında, Karabatak kuşunu dünyaya günlerce servis eden CNN ve dünya medyasında, 2017 yılında, dünyada ilk olma özelliği taşıyan bu hadise, yer bulamıyor!

Daha “Kuyu”nun sevincini yaşayamadan Şanlıurfa Viranşehir’den bir haber geliyor ve gecemiz zehir oluyor: yine bir bomba patlaması sonucunda, sofradan kalkıp, ‘’Baba, ben dışarıdaki kediye süt götüreceğim‘’ diyerek sokağa çıkan adaşım Ahmet Oktay Günak’la birlikte gece bekçisi İbrahim Kete şehit düşüyorlar!

CNN International ve batı kanallarında, ne “Kuyu”, ne adaşım Ahmet ne de beraberinde şahadet şerbeti içen İbrahim Kete haber olmuyor!

Peki, aynı saatlerde sık sık haber olanlar kimler?

Can Dündar!

O ki, bizi, devletimizi gammazlayan adam! Hani şu, adı Cumhuriyet, misyonu Cumhuriyet düşmanlığı olan malum gazetenin başında olduğu dönemde, ısrarla kullandığı manşetlerle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni jurnalleyen adam!

Başka kimler mi?

Bize kurşun sıkan hainlere bagajında silah, o hainler geberdiğinde de, tabutlarını taşıyan malum vekiller!

Peki, adaşım Ahmet ve bekçi İbrahim’i şehit edenler…

PKK!

Bugün ABD’nin ve Batı'nın, ellerine silah, tank, insansız hava araçları verdikleri PYD, YPG!

Evet, dün Karabatak kuşu ile bize “Cambaza bak” oyununu oynayanlar, bugün kuyudan çıkardığımız “Kuyu”yu, Ahmet’i, İbrahim’i… görmüyorlar ve görmeyecekler de!

Oyun aynı…

Dün, Karabatak ile algı operasyonu yapanlar, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızı öldürmek için havalanan uçaklara da, İncirlik’ten ikmal uçağı kaldırdılar!

Özelikle bu referandum sürecinde de eminim Ahmetleri, İbrahimleri görmeyip önümüze çok Karabatak kuşları koyacaklar!

Çünkü bu savaş, kuşları kendi elleriyle petrolün içerisine atıp sonra da insanlık edebiyatı yapan zalimlerle, kuyudaki Kangal yavrusunu kurtaran mazlumların savaşı!

Yeter ki görelim, eğer “Bak”ar ve “Gör”ürsek bu savaşı kuyudakilere kıyamayanlar kazanacak!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png