TÜKÜRÜN!


Birkaç gündür ortalık toz duman!

Efendim, Hollanda, Avrupa bizim bakanlarımıza bunu nasıl yapar?

Sanki Hollanda ve diğerleri, söz konusu Türk ve İslam olduğunda, bu zamana kadar çok iyi işler yaptılar da bu son tavırları bize sürpriz oldu(!) Onlar bize bunu yeni yapmıyor ki, açın Haçlı Seferleri'ni okuyun!

Hollanda, toprak bakımından bizim Konya kadar, nüfus bakımından da İstanbul’a eş bir ülke. İşin garip tarafı da her yıl yerin dibine batan bir ülke! Bunun bir tesadüf olduğunu mu sanıyorsunuz? Her Hollandalı'nın yediği ekmekte kan var, kişi başına düşen gelir 60 bin dolar! Bu zenginliği, sömürerek, insanları köle pazarlarında satarak elde etmiş bir ülke! Şimdilerde bir şehrinde insan hakları mahkemesi bulunmakta(!) Güya o mahkemede insanlık suçu işleyenler yargılanıyor(!) Hollanda, bu sözde mahkemeyle, var olduğu günden bu yana işlediği insanlık suçlarını, Lahey’de unutturmaya çalışıyor!

Gelin hep beraber, Mart 2006 tarihine dönelim: İnsanlığın en büyük canisi, Sırp Slobodan Miloseviç hücresinde ölü bulunmuştu(!) Bir başka ifadeyle bu cani henüz ceza almamış, dava da haliyle düşmüştü(!) Ben bir Müslüman Türk olarak, insan olarak talep ediyorum, bu caninin mezarı açılsın ve test yapılsın, bu olayın aslının böyle olmadığına dair o zamanda da duyumlarımız olmuştu! Kendi adından çok, ‘’Sırp Kasabı’’ adıyla bilinen bu caninin emirleriyle, Temmuz 1995’te, Srebrenitsa’da, 8 bin 372 Müslüman Boşnak, Birleşmiş Milletler ordusunda görevli Hollandalı askerlerin gözlerinin önünde katledilmişti! Bu katliam ikinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılmış en büyük insan katliamı olarak tarihe geçmiştir!

Şimdi buradan soruyorum; Slobodan Miloseviç mahkemeye çıksaydı acaba neyi açıklayacaktı?

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yapılan, üstelik Hollandalı askerlerin gözleri önünde yapılan bu katliam döneminde Yugoslavya Devlet Başkanı olan Sırp Kasabı hastaydı tedavi için mahkemeden izin istemişti ve mahkeme bu izni vermemişti. Acaba, Sırp Kasabı suç ortağını itiraf edeceği için mi Lahey’de hücresinde öldürüldü?

Çünkü o günlerdeki basın haberlerine bakarsanız, bu Sırp Kasabı'nın avukatlarından Kay, Sırp Kasabı’nın intihar etmeyeceğini iddia etmişti!

Bir Türkmen evladı olan Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlut Çavuşoğlu Bey'den, Müslüman Türk evladı olarak, bu olayı gündeme getirmesini istiyoruz.

Buradan bizim kamuoyuna bir çift lafım olacak!

Ey Müslüman,

Hollanda’ dan yansıyan manzaraların içerisinde en çok dikkat çeken resim, bir kardeşimizin bacağını parçalayan köpek resmiydi!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png