Korkma!


Bu satırları Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin tertiplediği, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anma programı için bulunduğum, Kütahya’da yazıyorum.

Yılda en az dört-beş kez gittiğim Kütahya’da, kampüs itibarıyla ülkemizin ilk beşi içerisinde bulunan Dumlupınar Üniversitesi'nden habersiz olmaktan kendi adıma utandım! Salon pırıl pırıl gençlerimiz tarafından hınca hınç doldurulmuş, en önde de rektörümüz aynı zamanda hemşehrim Prof. Dr. Sayın Remzi Gören hocamız…

Ülkemin gençleri kendilerinden olan ve yüreği hep onlar için çarpmış, gençlerin geleceği için bir ömür vermiş merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu dinlemeye gelmişler!

Bu tablo en güçlü silahımızdır! Merhum Muhsin Başkan bir sohbetinde, “Teknoloji, inanmış insanın karşısına koyacağı silahı daha icat edemedi” demişti! İşte salonu dolduran bu gençlerimiz, bizim en güçlü silahımızdır! Her türlü olumsuzluklara, itibarsızlaştırma operasyonlarına ve hantallaşmış bir bürokratik yapıya rağmen bu silahımızın üretimi sekteye uğramadı!

Evet; bendeniz 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde ülkemde ilk beşte yer alan kampüste, gençlerin hınca hınç doldurduğu salonda, merhum Muhsin Başkan’ı anlatıyorum! Onun hayallerine duygulanıp ağlıyoruz gençlerle, işte birilerini çıldırtan bu tablo!

Bakınız, bundan tam 23 yıl önce dün, yani 27 Mart 1994 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmuştu! Yine birileri kudurmuş ve şiir okumaktan ceza verip cezaevine atmışlardı! Recep Tayyip Erdoğan cezaevini Medrese-i Yusufiye bilmiş orada çizdiği rotayla bugün Cumhurbaşkanlığı makamına çıkmıştır. Bu yolun ateşleyici gücü de üniversitelerin amfilerini dolduran dünün gençleri olmuştu.

Gerek merhum Muhsin Başkan, gerekse bugün merhuma “kardeşim” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir misyonun temsilcileriydi, “Nizam-ı Alem, İlayı Kelimetullah” !

Evet, bugün buzulmuş bir dünya nizamı var!

Evet, dünyanın bu misyona ihtiyacı var!

Evet, bugün bu misyonun temsilcileri, yeniden dirilişin dizaynını yapmaya çalışıyorlar!

İşte bu, dünyanın nizamını bozanları kudurttu ve Papa’nın etrafında toplandılar!

Ey milletim! Bunun adı Haçlı Seferinin icazet toplantısıdır!

Ey milletim! İsviçre’de Cumhurbaşkanımızın şakağına dayanan silahın kabzasını tutan el Haçlı zihniyetinin elidir!

Ey milletim! İnanıyorsak zafer bizimdir!

Korkma!

İnanmış insanın karşısına koyacakları silahı, daha icat edemediler!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square