Haremeyn'in hizmetçileri!


Tebuk’tayım, cennet mekan Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Osmanlı kalesinin burcunda!

Bir yanımdan Mescidi Aksa’nın kokusunu, diğer yanımdan da Umman’ın iyodunu taşıyan rüzgar vücudumu okşamakta!

Buraya, merhum Hürrem Sultan’ın Mekke-i Mükerreme’ye su taşımak için yaptırdığı su kemerlerinin taşıdığı su ile abdest alıp, ecdadın yaptırdığı revaklardan geçerek, Kabe’de namazımı kılıp geldim!

Her biri, merhum Yavuz Sultan Selim Han’ın misyonunun Alpereni olma şerefine nail olmuş, gazi derviş kardeşlerimizle beraberim!

Hani, Yavuz Sultan Selim Han bu mübarek diyarlara geldiğinde, imam hutbeye, “Ey Mekke’nin Hakimi” diyerek başladığında, koca sultan ayağa kalkıp, “Hayır! Ey Mekke’nin Hadimi” (hizmetkarı) dediği günden beri “Hadimül Haremeyn” (Haremeyn’in hizmetçisi) olarak anıldığı diyarların, bugünkü hizmetkarları olan kardeşlerimle beraberim!

Hatay’dan gelip, Tebuk’ta mektep açmak için otuz yıl gayret eden, bunu başarmanın gururu da yüzünden okunan Tebuk Okul Aile Birliği Başkanı Rüstem Yıldırım…

Bektaşi ocaklarında yetişmiş bir Yeniçeri torunu olan, “Ben de bu hizmetçilikle şereflenmek istiyorum” diyerek yerini alan Süleyman Kapan…

Siirt’in Tillo İlçesi'nden, Fakirullah Hazretleri'nin rahleyi tedrisinden geçerek gelmiş, Okul Müdürümüz Sayın Veysel Aydın…

Daha 2009’da Ankara Yenimahalle Belediyesi bünyesindeyken, Ankara’nın ortasına “Çanakkale Platosu” kurulmasını sağlamış, şimdilerde de bu mübarek diyarlar da Basın Ataşeliği görevine devam eden, anlattıkça çocuklaşan gözleri dolan mihmandarımız Sayın Bahattin Akyön…

Başbakanlık Müşavirimiz Sayın Enver Yılmaz, beyazlar içerisinde biriyle geliyor, hararetle tanıştırmak istiyor ve askeri hastanenin kumandanı General Al- Zahrani’yle tanışıyoruz. Aman Allah’ım, yaşadığımız 15 Temmuz başarısız işgal girişiminde sabaha kadar bizim için nasıl dua ettiğini anlatıyor ve kendimi tutamayıp sarılıyorum!

Ben ağlıyorum, General Al-Zahrani ağlıyor!

Kalkıp bir tren istasyonuna geliyoruz ve istasyonun duvarında, “Lawrens’in Şerif Hüseyin ile işbirliği yaparak engellemeye çalıştığı bu tren yolu Müslümanlar'ın birliğini sağlamak için yapılmıştır” yazmakta! Hakkı teslim edip bu yazıyı yazdıran Sudi Arabistan Krallığına teşekkür edip yola revan oluyoruz, istikamet Medine-i Münevvere!

Buradaki mihmandarımız, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'nin torunu, yüreği cüssesinden kocaman Eğitim Ataşemiz Sayın Ali İnci Bey, her bir köşeyi anlatıyor, o anlattıkça benim gözlerimin önünde 16 Nisan sonrası canlanıyor.

Ey Anadolu ümit var ol!

Yavuz Sultan Selim Han’ın torunları, mübarek diyarlara, canla başla hadim olmaya devam ediyor!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square