Kalkan bayrak inmez!


Zalimler son kozlarını da cepheye sürmeye başladılar ve kardeşlerimizin, yavrularımızın üzerine zehirli gazlar sıkmaya başladılar!

Elbet ölen şehittir ve öldüren de zalimdir!

Zalim zulmünü ifa edecek, ama muhakkak olan da şudur ki, zulüm asla payidar olamayacaktır!

Çok duygusalım, içim çok ama çok dolu, Allah’ın Resulü'nün mübarek ayaklarının değdiği diyarlarda dolaşırken bu haberleri almak insanı bir başka dağlıyor!

Suriye’de son yaşadığımız gazlı zulüm bize bir daha göstermiştir ki zalimin dini, dili, ırkı yoktur; zalimin, dini de, dili de, ırkı da zulümdür ve kimliği de zalimdir! Mazlumun ahını almaktan Allah tüm insanlığı korusun. Zalimin silah yarasından daha beterdir mazlumun açtığı yara!

Mübarek Efendimizin mübarek ayaklarının değdiği diyarlarda, mübarek mekânlarda mazlumların, canhıraş bir şekilde o mekânları temizlediklerini, o mekânları sahiplendiklerini görmek insanı duygu âleminde çok başka alemlere taşıyor!

Son oyunumuzu Taif’te oynadık ve oyun sonrası şehri gezdik. Taif, Efendimizin (sav) müşrikler tarafından taşlatıldığı diyar! Mübarek ayaklarının kan revan içerisinde kaldığı ve bir üzüm bağına sığınıp bir salkım üzüm ile yanan yüreğini serinlettiği, bir taşa yaslanıp nefeslendiği şehir, ama orada Efendimizin (sav) hemen yanında, gelen taşlara iman dolu göğsünü siper eden evlatlığı Zeyd Bin Harise vardı! İmanımız gibi inanıyoruz ki insanlık Zeyd Bin Hariselerin omuzlarında yükselmiştir ve de yükselecektir!

Cidde’ye geldik ve Afganistan’dan, zalimin zulmünden hicret etmiş olan Türkmen kardeşlerimizden İsmail Abdülaziz’in düğününe misafir olduk! Yanımızda Eğitim Ateşemiz Sayın Ali İnci Bey, Basın Ateşemiz Sayın Bahattin Akyön Bey, Başbakanlık Müşavirimiz Sayın Enver Yılmaz Bey ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kadim dostlarından aynı zamanda da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Sayın İsmail Hakkı Turunç Bey olmak üzere düğüne hep birlikte misafir olduk. Haliyle hoş geldiniz ve hal hatır konuşmalarından sonra sorunlar arz edildi. Yapılan konuşmaları Pazar günkü yazımda yazacağım inşallah, ancak yapılan konuşmaları bugünkü siyasi liderlerimizin, özelikle de Sayın Kılıçdaroğlu’nun dinlemesini isterdim! Nasıl bir ülkenin yönetimine talip olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sadece sınırlarından ibaret olmadığını, dünyanın neresinde bir mazlum var ise hepsinin gözlerinin ve umutlarının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu’nun da görüp duymasını isterdim. Bu gerçeklerden haberdar olduktan sonra üslubu ve siyaseti üzerinde düşüneceğinden eminim! Eğer, bu gerçeklerden haberi yoksa o da içler acısı bir durum! Yok, haberi var da bugün siyasi üslubunu, hala bu şekilde devam ettiriyorsa Allah ıslah etsin demekten başka çaremiz de yok!

Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, bakınız, bundan tam 62 yıl önce bugün (6 Mart 1955) ebediyete göçen Azerbaycan Cumhurbaşkanımız merhum Mehmet Emin Resulzade ne demiş,

“Bir kez kalkan bayrak bir daha inmez”!

Mazlumların hürriyet bayrağı kalkmıştır ve inşallah da inmeyecektir!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square