Atatürk CHP'nin elinden kurtarılmalı


Allah uzun ömürler versin Sayın Rauf Tamer Bey'in Tercüman Gazetesi döneminde, köşesinde sık sık dile getirip daha sonra da kitaplaştırdığı “O kafa” tarifi vardır. O kafa öyle bir kafadır ki, halk tabiriyle, “Nato kafa nato mermer” denen kafadır! Hayatta sık sık karşılaştığımız taş kafadır! Bu tip kafalar bize her ne kadar hayatı çekilmez bir hal aldırsalar da bir tahammülü vardır! Daha olmadı bu tip kafalarla karşılaşmamaya çalışırsınız olur biter! Kısacası zor da olsa bir hukuk belirler ve o şekilde karşılıklı anlayış içerisinde yaşarsınız!

Amma velakin öyle bir kafa vardır ki bu kafanın tarifini yapmakta zorlanırsınız! Hastadır desen doktor kabul etmez, cahil desen nasihat dinlemez, dur desen durmaz, yapma desen yapar, versen doymaz, hakkına rıza göstermez! Bir de milli olan her şeye karşıdır, hem de milliyetçilik adına! Heybesinde altı ok, oklardan milliyetçilik okuyla milli olanı, laiklik okuyla dindarı, devletçilik okuyla devleti, halkçılık okuyla halkı, devrimcilik ile inkılapçılığı vurur!

Efendim, bizim “Yenilmez Sanat Merkezi Türk Temaşa Atölyesi” -Ülkemizde Geleneksel Türk Tiyatrosu alanında eğitim veren tek kurumdur. Buna üniversiteler de dahil- Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir Bey'in sanata olan yüksek duyarlılığı, özelikle de geleneksel sanatlarımızın yaşatılması hususunda bize tahsis ettiği, Oğuzhan Caddesi, numara 17, kat 6’ da faaliyet göstermekte. Yeni taşındığımız dönemlerde, yakında bir apartmanın önünde dikili duran Gazi Mustafa Kemal Paşa heykeli dikkatimi çekmişti! Ne bir resmi daire var ne bir alan! Sorup soruşturduğumda bu heykeli bir dönemin meşhur derneklerinden “Kuvayi Milliye” tarafından dikildiğini öğrendim! Hani şu Danıştay baskını, Hırant Dink suikastinde adı geçen dernek! Youtube’a derneğin adını yazdığınızda silah üzerine edilen yemin videosunu görürsünüz! Özellikle 28 Şubat ve sonrasında ekranlarda arzı endam eden emekli asker Fikri Karadağ’ın genel başkanlığını yaptığı, bir anda Türkiye genelinde teşkilatlanan dernek! İşin tuhafı da bu derneği ilk defa Samanyolu televizyonu ve Zaman Gazetesi haberlerinden öğrenmiştik!İşte bu dernek, ikna odalarında başörtülü çocuklara zulüm edildiği zamanlarda bu heykeli buraya dikmiş! Kimse de çıkıp, “Ya hu burası bir apartman önü, ne bir meydan ne de bir resmi daire bu heykel buraya olur mu?” diyen çıkmamış, çıkamamış!

Açıkçası bendeniz de bir kaç kez Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir Bey'e birkaç kez, bu heykelin burada çok absürt durduğunu, en azından buradan alınıp bir alana konulması hususunda görüş beyan etmeyi düşünmüştüm. Hatta en son 17-25 Aralık operasyonu öncesi de diyecektim ki, Sayın Mustafa Demir Başkan, FETÖ tarafından en öncelikli tehlike görüldüğü için bir kumpasla tutuklanıp cezaevine atılmıştı!

En nihayet önceki gün bir bağırtı, bir gürültü, ne oldu acaba diyerek balkona çıktığımda bir de ne göreyim, CHP bayraklı bir grup, heykelin önünde nümayiş yapıyor, elinde mikrofon bir hanımefendi avazı çıktığı kadar bağırıyordu! Ne diyor acaba diye kulak kesildiğimde, hanımefendi bu heykelin burada garip kaldığından, Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’in heykelle hiç ilgilenmediğinden şikayetçiydi(!)

Arkadaşlara, “Gidin bakın bakalım, heykele bir şey mi olmuş?” dediğimde, arkadaşlar bakıp dönüp, heykelde her hangi bir olumsuzluk göremediklerini söylediler! Kalabalık dağılınca inip ben de baktım heykel sapasağlam yerinde duruyordu.

Kaldırıma oturdum ve “Allah’tan Sayın Mustafa Demir Beye düşüncemi aktarmamışım!” diye düşündüm. Düşünsenize bendeniz bu düşüncemi Fatih Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir Bey'e ya açsaydım, kendileri de olumlu bulup heykeli oradan alıp uygun bir alana veya bir resmi kurumun önüne dikseydi!

Böyle olsaydı acaba ne olurdu?

Sayın Başkan FETÖ tetikçisi sol dergiye kapak, en az 10 gazeteye manşet olurdu! Televizyon haberlerini düşünemiyorum bile, Can Dündar buğulu sesiyle ağlamaklı başlardı söze! Ya Uğur Dündar…

Evet!

Allah korumuş Sayın Başkanı!

Acı gerçek şu ki, acil olarak Gazi Mustafa Kemal Paşa bu CHP’nin elinden kurtarılmalı!

Bunun ilk adımı da 16 Nisan, hadi gerçek Atatürkçüler göreyim sizi!


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 Yenilmez Sanat Merkezi - Her Hakkı Saklıdır.

Yeni logo.png